آشنایی با شهر پترا

جهان گردی
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
۲۳۹ بازدید

آشنایی با شهر پترا

پترا

زمین ما انقدر معماهای ناشناخته و کشف نشده ای داره که پس از گذشت چند میلیون سال همچنان انسان ها درحال کشف آن هستند بعضی از آنها غیر طبیعی و بعضی طبیعی می باشد یکی از غیر طبیعی های آن شهر پترا می باشد شهری در اردن که توریست های بسیاری از نقاط مختلف دنیا برای بازدید از آن به اردن سفر میکنند.

آشنایی با شهر پترا

تمدن پترا

اما چه چیزی باعث جذابیت و بولد شدن پترا شده است؟

در نگاه اول معماری و طراحی سازه های پترا بسیار عجیب و رمز آلود می باشد و طبق گفته محلی ها پترا را جنیان ساخته اند البته افراد دیگر نیز عقیده دارند توسط موجودات فضایی ساخته شده است.

برای دوست داران تاریخ هیچ چیزی لذت بخش تر از بازدید از پترا یا اهرم مصر نمی باشد زیرا درحال بازدید از محلی می باشند که بسیاری ها در تعجب هستند که این بناها چگونه چند هزار سال پیش با امکانات آن زمان ساخته شده است.

نکته عجیب و ترسناک پترا وجود صداهایی در شبها می باشد وحتی چندین مورد از ناپدید شدن افرادی گزارش شده است که شب را در نزدیکی این بنا سپری کرده اند به این علت پیشنهاد میشود شبها به بازدید پترا نروید.

موقعیت جغرافیایی پترا

در بین بیابان های اردن در جنوب آن در بین کوهستانها تپه هایی به رنگ قرمز وجود دارد که درصورت نزدیک شدن به آنها به پترا خواهید رسید شاید نظریه ساخت این شهر توسط جنیان نیز به علت سرخی آن باشد زیرا جنها به خاک های سرخ علاقه مند هستند.

پترا انقدر در اردن معروف می باشد که شما براحتی میتوانید تورهایی به مقصد پترا را خریداری نمایید و خود را به این منطقه توریستی برسانید یا به کمک گوگل مپ به این منطقه برسید.در اطراف پترا ۴مرکز توریستی و تاریخی دیگر وجود دارد که میتوانید آن هارا نیز دیدن نمایید که پیشنهاد میکنم حتما؛ دیدن کنید.

جالبه بدونید فرعونه مصر از ساختمون خزانه پترا برای نگه داری خزانه های خود استفاده میکردند.

خزانه

پترا در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از عجایب هفت گانه جهان ثبت شده است. طبق بررسی های صورت گرفته این شهر محلی برای انجام داد و ستدها بین مصر و عربستان بوده است و از رونق خاصی برخوردار بوده که پس از گذشت سالها کم کم از رونق آن کاسته شده است.

این شهر زمانی تحت کنترل رومیان بوده است.توریست هایی که به این شهر سفر کرده اند از وجود کاشی های نقاشی شده سخن میگویند که توجه هر توریستی را به خود جلب میکند. یکی از تفریح هایی که در کنار پترا میتوانید انجام دهید شتر سواری می باشد و با کمک آنها میتوانید به دیدن بناهای تاریخی اطراف آن بروید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نقاشی ها تاریخی

نقاشان بزرگی از شهر پترا نقاشی کرده اند که این مورد اهمیت شهر پترا را از قدیم نشان میدهد که یکی از معروف ترین نقاشی ها نقاشی دیوید رابرتز بود.

رابرت

 

نقاشی دیوید رابرتز درباره شهر پترا

همواره هرچه بشر بیشتر درباره زمین مطالعه میکند بیشتر محل های کشف نشده و عجیبی کشف میکند و نکته ای که نظر شخصی من را به خود جلب کرده به تحلیل رفتن کشورهای قدیمی دنیا پس از گذشت زمان می باشد که پترا یکی از آنها می باشد که زمانی در شکوفایی و اوج امروزه به یک محل متروکه و درحال نابودی تبدیل شده است.

دعوت میکنم از ویدیو زیر که درباره پترا می باشد دیدن فرمایید.

امیدوارم از مطلب لذت برده باشید.

اشتراک گذاری در

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
جهان گردی
4
سفر مجازی به قطب جنوب سردترین نقطه زمین

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه 5 / 5 ( 5 امتیاز ) ۱۱۶ بازدیدسفر مجازی به قطب جنوب سردترین نقطه زمین می خواهیم شما را به جنوبگان ببریم و گشتی در این قاره سرد و یخ زده بزنیم. این قاره پیرامون قطب جنوب را در بر گرفته و عنوان سردترین نقطه کره زمین را یدک …

اشتراک گذاری در
جهان گردی
همه چیز درباره طاق کسری

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه 5 / 5 ( 2 امتیاز ) ۳۴۸ بازدیدهمه چیز درباره طاق کسری ایوان مدائن، طاق کسری یا ایوان خسرو یکی از اصلی ترین و بارزترین آثار باستانی دوران پادشاهی سلسله ساسانیان می باشد که در شهر تیسفون، در کشور عراق امروزی به یادگار مانده است. کاخ باشکوهی که روزگاری …

اشتراک گذاری در
جهان گردی
2
شهر گمشده هراکلیون مصر

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه 5 / 5 ( 1 امتیاز ) ۱۹۴ بازدیدشهر گمشده هراکلیون مصر مصر با تمامی تاریخ غنی که دارد باعث تعجب نیست که همواره خبرهای جدیدی درباره تاریخ این کشور یا تمدن درج شود. اگر مطالب وبلاگ را پیگیری کرده باشید در مطالب قلبی درباره شهر آتلانتیس مطالبی نوشته بودیم …

اشتراک گذاری در