آشنایی با چیچن ایتزا Chichen Itza

جهان گردی
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
۲۱۱ بازدید

آشنایی با چیچن ایتزا Chichen Itza

همه ما سال ۲۰۱۲ را یادمون نرفته سالی که معروف بود به نابودی زمین حتی فیلمی نیز با نام 2012 ساخته شد.

چیچن ایتزا

چیچن ایتزا

کاری به راست و دروغ بودن خبر ندارم جالبه بدونید داستان سال ۲۰۱۲ مربوط به پیشگویی قوم مایا بود که در سال ۲۰۱۲ تقویم آنها به پایان میرسید قوم مایا یکی از تمدن های قدیم بود که در علوم نجوم دانش خاصی داشتند.

امروز میخوام درباره تمدنی که از این قوم بجا مانده صحبت کنم که این مکان نیز مانند شهر پترا یکی از عجایب ۷ گانه جهان می باشد.

مکزیک

آشنایی با چیچن ایتزا Chichen Itza

اطلاعات کامل این بنا در این سایت قرار گرفته است. بسیاری ساخت این بنا را توسط موجدات فضایی میدانند زیرا در نقاشی های کشف شده از آن عکس یوفوها و بشقاب پرنده ها یافت شده است.

چیچن ایتزا

چیچن ایتزا

این بنا در کشور مکزیک قرار گرفته است.این بنا در قدیم یکی از مراکز مهم اقتصادی مکزیک حساب میشده است و از رونق خاصی برخوردار بوده است. جالبه بدانید معنی اسم آن به زبان مکزیکی ( در کنار دهانه‌ی چاه ایتزا ) می باشد.

معروف ترین بنابرای بازدید معبد کوکولکان می باشد که عکس آن نیز دربسیاری از شبکه های اجتماعی مشاهده کردید.

این شهر از اواخر دوره‌ی کلاسیک (۶۰۰ تا ۹۰۰ میلادی) تا پایان کلاسیک (۸۰۰ تا ۹۰۰ میلادی) و اوایل دوره‌ی پسا کلاسیک (۹۰۰ تا ۱۲۰۰ میلادی) نقطه‌ کانونی در نواحی شمالی شبه جزیره یوکاتان به شمار می‌رفت. چیچن ایتزا یکی از بزرگ‌ترین شهرهای تمدن مایا بود که تاریخی اسطوره‌ای پشت آن نهفته است. این شهر متنوع‌ترین جمعیت تمدن مایا را در خود نگه می‌داشت که همین موضوع عاملی مهم برای رخنه کردن سبک‌های مختلف معماری در آن شده است. این مکان در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان یکی از عجایب هفتگانه‌ دنیای جدید انتخاب شد. چیچن ایتزا همچنین به عنوان میراث جهانی تحت حفاظت یونسکو قرار دارد. در دورانی بین قرون ۹ تا ۱۲ میلادی، حکمرانان چیچن ایتزا، هرمی را ساختند که به «کوکولکان» (Kukulcan)، نامگذاری شد.(منبع:کجارو )

چیچن ایتزا

چیچن ایتزا

ارتفاع هرم سنگی مایاها به ۲۴ متر می رسد.معبد مذکور بین قرن‌های نهم و دوازدهم میلادی بر روی هرمی قدیمی تر ساخته شده و شهرت خود را بیشتر بواسطه اینکه خونبارترین وقایع مذهبی تاریخ در آن رخ داده بدست آورده است بطوری که گفته می شود در هر مراسم مذهبی هزاران نفر در بالای معبد قربانی می شدند و کل معبد را با خون انسانها به رنگ سرخ در می آوردند.(منبع:جهانگردی شهاب چراغی)

تمدن مایا

تمدن مایا

جنس این بنا از سنگ و آهک می باشد مانند آرامگاه پاسارگاد در شیراز و نکته قابل توجه آن بجا ماندن آثار نقاشی هایی است که مایاها برروی این سنگها کشیده اند که پس از گذشت چند هزار سال همچنان میدرخشد.

مایاها تسلط خاصی به علوم ریاضی داشتند و توانسته بودند تقویم خود را بسازند.حتی این بنارا به صورتی ساخته بودند که بتوانند کسوف و… را مشاهده و پیشبینی کنند.

هرم مایاها

هرم مایاها

جالبه بدونید طبق پیشبینی ها اولین قومی که عدد ۰ یا صفر را کشف کرد مایاها بودند عدد صفر عدد مورد علاقه من می باشد که در درباره سایت مفصل درباره آن صحبت کردم.

مایاها توانسه بودند با موی بدن بدن انسان را بخیه بزنند که این علم در چندهزار سال پیش جای تعجب و تفکر دارد.

روش سفر به چیچن ایتزا

سفر به مکزیک

سفر به مکزیک

برای سفر به این مکان جالب و مرموز لازم است اول به مکزیک سفر کنید سپس بلیت های تور که به مقصد چیچن ایتزا می باشد خرید نمایید که در آینده دراین باره مفصل توضیح خواهم داد.

همواره هرچه بیشتر در باره بناهای تاریخی تحقیق میکنیم بیشتر در فکر فرو میرویم که بشر چگونه توانسته با امکانات آن زمان به این صورت با نظم و دقیق بناهای حیرت انگیزی بسازد به این علت همواره شراکت موجدات فضایی را در ساخت این بناها مطرح میکنند.

از شما دعوت میکنم از ویدیو زیر که درباره چیچن ایتزا Chichén Itzá می باشد دیدن فرمایید.

اشتراک گذاری در

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
جهان گردی
4
سفر مجازی به قطب جنوب سردترین نقطه زمین

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه 5 / 5 ( 5 امتیاز ) ۱۱۶ بازدیدسفر مجازی به قطب جنوب سردترین نقطه زمین می خواهیم شما را به جنوبگان ببریم و گشتی در این قاره سرد و یخ زده بزنیم. این قاره پیرامون قطب جنوب را در بر گرفته و عنوان سردترین نقطه کره زمین را یدک …

اشتراک گذاری در
جهان گردی
همه چیز درباره طاق کسری

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه 5 / 5 ( 2 امتیاز ) ۳۴۸ بازدیدهمه چیز درباره طاق کسری ایوان مدائن، طاق کسری یا ایوان خسرو یکی از اصلی ترین و بارزترین آثار باستانی دوران پادشاهی سلسله ساسانیان می باشد که در شهر تیسفون، در کشور عراق امروزی به یادگار مانده است. کاخ باشکوهی که روزگاری …

اشتراک گذاری در
جهان گردی
2
شهر گمشده هراکلیون مصر

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه 5 / 5 ( 1 امتیاز ) ۱۹۴ بازدیدشهر گمشده هراکلیون مصر مصر با تمامی تاریخ غنی که دارد باعث تعجب نیست که همواره خبرهای جدیدی درباره تاریخ این کشور یا تمدن درج شود. اگر مطالب وبلاگ را پیگیری کرده باشید در مطالب قلبی درباره شهر آتلانتیس مطالبی نوشته بودیم …

اشتراک گذاری در