جهان گردی
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
۲۴۵ بازدید

سفر خارجی با دوچرخه

سفر

 

ما انسانها همواره دوست داریم سفر کنیم بعضی ها سفر لاکچری و پر خرج را به سفر ساده ترجیح میدهند و بعضی ها دوست دارند با کمترین هزینه سفر کنند.

برای دوست داران محیط زیست و ورزش کاران هیچ چیز بهتر و جذاب تر از سفر کاملا؛ پاک نمی باشد.سفری که شما با انجام آن نه تنها ورزش کردید بلکه محیط زیست را پاک نگه داشتید و هیچ چیزی بهتر از سفر با دوچرخه نمیتواند لذت بخش و پاک باشد.

دوچرخه بعلت اجزای ساده ای که نسبت به سایر وسایل نقلیه دارد همیشه مورد توجه می باشد در صورت خرابی با کمترین زحمت تعمیر میشود و شما با کمترین هزینه میتوانید یک سفر خارجی داشته باشید.

بسیاری از افراد ترجیح میدهند دوچرخه خود را تا نزدیکی مرز حمل کنند سپس اقدام به سفر با دوچرخه نمایند که پیشنهاد من نیز همین مورد می باشد.

حمل دوچرخه

 

سفر خارجی با دوچرخه

اگر وقت کافی برای سفر با دوچرخه ندارید میتوانید دوچرخه خود را با هواپیما نیز حمل کنید (در آینده در این مورد توضیح خواهم داد). براحتی میتوانید دوچرخه خود را به مسئول بار تحویل دهید البته باید در باکس مخصوص به خود باشد سپس در کشور مقصد اقدام به دوچرخه سواری نمایید.

حمل دوچرخه

مورد بعدی حمل دوچرخه تا نزدیکی مرز می باشد شما براحتی میتوانید دوچرخه خود را با اتوبوس یا قطار یا خودروی شخصی به نزدیکی مرز حمل کنید سپس پس از گذر از مرز اقدام به دوچرخه سواری نمایید و تا مقصد اصلی با دوچرخه سفر نمایید البته این نوع سفر به علت افزایش نرخ ارز در ایران طرفدار خاص خود را پیدا کرده است و بنده نیز طرفدار این نوع سفر کردن می باشم.

بدون بنزین

شاید باورش سخت باشه ولی زمانی که مشاهده میکنید بدون حتی مصرف یک قطره بنزین تونستید از مسیری طولانی را طی کنید حس خوبی خواهید داشت و تو زندگی نیز میتوانید بهتر تصمیم بگیرید که بدون تکیه بر امکانات اضافی زندگی کنید.

 

حتما؛ اگر قصد انجام این نوع سفر را دارید در ایران مدتی دوچرخه سواری طولانی انجام دهید تا بدن خود را برای رکاب زدن های طولانی اماده کنید و سعی کنید همواره وسایل خود را ساده و سبک انتخاب کنید مثلا؛ نیازی نیست اگر به صورت انفرادی سفر میکنید از چادر مسافرتی استفاده نمایید که ۸ نفره هستش و وزن و حجم زیادی دارد یا به جای حمل قاشق یا چنگال و چاقوی جداگانه میتوانید از ابزارهایی استفاده نمایید که تمامی اینها در یک محصول می باشد. در سفر با دوچرخه هرچه بتوانید وسایل خود را سبک و کم حجم حمل نمایید به نفع شماست و خیلی بیشتر از سفر خود لذت میبرید.

سعی کنید همواره یک تلمبه سبک  با خود حمل نمایید زیرا هیچ چیزی خسته کننده تر از کم باد شدن لاستیک ها نمی باشد و با کم باید شدن آن انرژی زیادی از شما برای تای کردن مسیرها خواهد گرفت.

همواره یک پاور بانک خورشیدی با خود حمل کنید تا بتوانید لوازم الکترونیکی خود مانند موبایل و… را شارژ نمایید زیرا شما باید بتوانید با کمترین دردسر به مناطق اسکان یا تعمیرگاه ها دسترسی داشته باشید و هیچ چیز بهتر از مسیریاب ها به درد شما نخواهد خورد.

سفر کردن گروهی به انفرادی در این نوع سفر ارجعیت دارد زیرا میتوانید با اشتراک گذاری وسایل سفر وزن کمتری را حمل کنید و در صورت بروز اتفاق ناگوار به یکدیگر کمک کنید.

برای شروع به یک کشور همسایه و نزدیک سفر نمایید تا تجربه سفر خارجی با دوچرخه را کسب نمایید.(پیشنهاد من سفر به نخجوان می باشد)

سعی کنید لوازم گرانقیمت و پول های خود را در محلی امن قراردهید.

حتما؛ مدارک شناسایی خود را دردسترس و جای امن قرار دهید تا درهنگام مواجه شدن با مسئول مربوطه بتوانید به آنها ارائه دهید.

یادمان نرود دوچرخه سوارها دوست داران محیط زیست می باشند پس در حفظ محیط زیست باید کوشا باشیم سیاره زمین متعلق به تمامی موجودات آن می باشد.

با گرم شدن هوا یک سفر خارجی را با دوچرخه انجام میدهم و ویدیو آن را با شما به اشتراک میگذارم ولی تا آن زمان از شما دعوت میکنم از ویدیو بالا کخ مربوط به سفر با دوچرخه می باشد دیدن فرمایید.

 

اشتراک گذاری در

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
جهان گردی
4
سفر مجازی به قطب جنوب سردترین نقطه زمین

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه 5 / 5 ( 5 امتیاز ) ۱۱۶ بازدیدسفر مجازی به قطب جنوب سردترین نقطه زمین می خواهیم شما را به جنوبگان ببریم و گشتی در این قاره سرد و یخ زده بزنیم. این قاره پیرامون قطب جنوب را در بر گرفته و عنوان سردترین نقطه کره زمین را یدک …

اشتراک گذاری در
جهان گردی
همه چیز درباره طاق کسری

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه 5 / 5 ( 2 امتیاز ) ۳۴۸ بازدیدهمه چیز درباره طاق کسری ایوان مدائن، طاق کسری یا ایوان خسرو یکی از اصلی ترین و بارزترین آثار باستانی دوران پادشاهی سلسله ساسانیان می باشد که در شهر تیسفون، در کشور عراق امروزی به یادگار مانده است. کاخ باشکوهی که روزگاری …

اشتراک گذاری در
جهان گردی
2
شهر گمشده هراکلیون مصر

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه 5 / 5 ( 1 امتیاز ) ۱۹۴ بازدیدشهر گمشده هراکلیون مصر مصر با تمامی تاریخ غنی که دارد باعث تعجب نیست که همواره خبرهای جدیدی درباره تاریخ این کشور یا تمدن درج شود. اگر مطالب وبلاگ را پیگیری کرده باشید در مطالب قلبی درباره شهر آتلانتیس مطالبی نوشته بودیم …

اشتراک گذاری در