ماموریت آپولو 20 از حدس تا واقعیت

ماموریت آپولو
علمی
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
۲۲۰ بازدید

ماموریت آپولو 20 از حدس تا واقعیت

ماموریت آپولو
ماموریت آپولو

قدم گذاشتن به فضایی دست نیافتنی از آن دسته هیجاناتی است که هر کسی دوست دارد آن را تجربه کند. انسان تنها گونه جانوری بود که توانست از جو خارج شود، بر کره ای دیگر قدم بزند و از آن جا زمین را نگاه کند. این اتفاق به لطف مسابقه فضایی بین شوروی و آمریکا اتفاق افتاد.

آمریکا برای پیروزی در این مسابقه پروژه آپولو را در سال 1966 شروع کرد و بعد در آپولو 11 موفق شد اولین قدم زدن انسان بر روی کره ماه را جشن بگیرند. این پروژه بعد از 17 ماموریت در دهه 70 میلادی متوقف شد و هرگز ادامه پیدا نکرد. از این رو شنیدن نام ماموریت آپولو 20 کمی جالب توجه می شود. این نام بیشتر بعد از فیلم معروف ماموریت آپولو 18 بر سر زبان ها افتاد.

سازندگان این فیلم با گرفتن مدلی مستندگونه سعی در القای آن به مخاطبان بودند. این اتفاق به قدری تاثیر گذار بود که ناسا مجبور به واکنش شد و طی بیانیه ای اساس همچنین ماموریتی را رد کرد.

اما شاید کار از کار گذشته بود. این بار نوبت ماموریت آپولو 20 بود که بر سر زبان ها بیافتد. به گفته دیگران این ماموریت برای بازگرداندن بقایای منهدم شده فضاپیمای ماموریت 18 بود که با صحنه هایی عجیب روبرو می شوند. در این صحنه ها جسدهایی به شکل عجیب یافت می شود و بدنه فضاپیما که به شل غیر عادی توسط لیزر سوراخ شده بود.

آپولو ۲۰
آپولو ۲۰

ماموریت آپولو 20 از حدس تا واقعیت

اساسا سخنان بالا بیشتر می تواند چیزی در همان سبک فیلم ماموریت آپولو 18 باشد و فراتر از آن نمی توان چنین چیزی متصور بود. طول موشک هایی که ناسا در این ماموریت ها به فضا پرتاب می کند چیزی حدود 110 متر می باشد.

آیا می توان این موشک و نور ناشی از آن را به گونه ای کنترل کرد که در جایی دیده نشود و خبرنگاری آن را نفهمد؟ کمی این اتفاق بعید به نظر می رسد. اما با این حال اطلاعات بالا و یافتن آن جسد های مرموز نیز توسط یک فضانورد که در این ماموریت حضور داشته در سال 2007 به خبرگزاری ها درز کرده است و این تنها دلیل اثبات آن می باشد که شاید این مستندات درست باشد. اما آن چیزی که منطق حکم می کند این است که این دست مستند ها را در دسته مستندهای شبه علم بدانیم و چندان ذهن خود را درگیر واقعی یا غیر واقعی بودن آن نکنیم.

آپولو۲۰
آپولو۲۰

در غیر ممکن ترین حالت، اگر همچین اتفاقی نیز افتاده باشد و اگر موجودات فضایی در روی کره ماه وجود داشته باشد، فکر نمی کنم اتفاق چندان خاصی قرار است برای زندگی ما بیفتد. با این حال بر اساس احتمالات ریاضی، می توان حدس زد که فضای بزرگ جهانی آنقدر کره خاکی دارد که روی ان ها موجوداتی زندگی می کنند.

در ویدیو زیر به ماموریت آپولو ۲۰ به صورت کامل اشاره شده است

اشتراک گذاری در

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
پریدن يک فضا نورد اتریشی از ایستگاهِ سفینه فضایی
فیلم نجومی
پریدن یک فضا نورد اتریشی از ایستگاهِ سفینه فضایی

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه 5 / 5 ( 3 امتیاز ) ۴۴۱ بازدیدپریدن یک فضا نورد اتریشی از ایستگاهِ سفینه فضایی پریدن یک فضا نورد اتریشی از ایستگاهِ سفینه فضایی با ارتفاع ۱۲۸۰۰۰ فوت با سرعت ۱۲۳۶ کیلومتر در ساعت برای رسیدن به زمین بعد از ۴ دقیقه و ۲۰ ثانیه! ضمنا خانواده‌اش بصورت …

اشتراک گذاری در
بدن چگونه با ویروس کرونا مبارزه میکند؟
علمی
بدن چگونه با ویروس کرونا مبارزه میکند؟

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه 5 / 5 ( 2 امتیاز ) ۲۵۱ بازدیدبدن چگونه با ویروس کرونا مبارزه میکند؟ حتما؛ شما نیز خبرهایی مبنی بر بهبودی بیماری هایی مشاهده کرده اید که قبلا؛ کرونا داشته اند و الان خوب شده اند اما چطوری ممکنه بدن بتواند با ویروس کرونا مقابله کند؟ و چرا اصلا؛ …

اشتراک گذاری در
بشر و زمین به کجا میرود؟
علمی
2
بشر و زمین به کجا میرود؟

مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه 5 / 5 ( 1 امتیاز ) ۱۹۹ بازدیدبشر و زمین به کجا میرود؟ انجمن پزشکی کوهستان ایران: یک تیم تحقیقاتی در زمینه محیط زیست و بیمارى هاى بیولوژیکى معتقدند #کرونا حیات بیولوژیک سیاره را متحول خواهد کرد و موجب کاهش بیش از ۲۰۰میلیون مترمکعب گازهاى گلخانه‌اى و دی‌اکسیدکربن خواهد …

اشتراک گذاری در